Programowe usuwanie AdBlue.
Montaż emulatorów układu.

Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się w jaki sposób możemy Ci pomóc.

Adblue- co to takiego?

Teoretycznie działanie systemu AdBlue w aucie z silnikiem Diesla jest banalnie proste: do układu wydechowego wtryskiwana jest mgiełka wodnego roztworu mocznika – czyli właśnie AdBlue. Preparat wchodzi w reakcję chemiczną z rozgrzanymi spalinami, doprowadzając do likwidacji zawartych w nich szkodliwych dla środowiska tlenków azotu.

Dlaczego wyłączamy?

Ma to w gruncie rzeczy niewiele wspólnego z silnikiem – działanie układu dozującego AdBlue ogranicza się do interwencji w układzie wydechowym. Co zatem sprawia, że kierowcy – zwłaszcza samochodów ciężarowych i maszyn – nienawidzą układów SCR (dozujących AdBlue) i często decydują się na ich wyłączenie?

* Po pierwsze, AdBlue to wodny roztwór mocznika. Wodny, czyli… sprawiający problemy w zimie. W praktyce spadek temperatury otoczenia poniżej 10 stopni Celsjusza powoduje zamarzanie roztworu, który w dwóch trzecich składa się z wody. Oczywiście, w układzie SCR znajdują się grzałki, które jednak potrafią się popsuć, no i nie działają na postoju.


* Po drugie, jako że płyn AdBlue wywołuje korozję, wiele elementów układu przechowywania i dozowania tego płynu wykonanych jest z tworzyw sztucznych. A tworzywa, wiadomo… nie są wieczne, zwłaszcza jeśli narażone są na zamarzanie zawartości.


* Po trzecie, tankowanie. Płyn AdBlue wprawdzie nie jest drogi, kosztuje nieco ponad 3 zł za litr, ale w ciężarówkach schodzi tej substancji stosunkowo dużo.


* Po czwarte, obowiązujące przepisy nakazują producentom samochodów tak konfigurować układy AdBlue, żeby ich usterka (albo brak płynu w układzie) uniemożliwiała jazdę. W razie usterki układu dozującego AdBlue jest to kłopot, samochód musi trafić do serwisu.

 

Jakie pojazdy obsługujemy?

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom użytkowników pojazdów wyposażonych w powyższy system kolejną usługą naszej firmy jest kompleksowa diagnostyka i obsługa systemów AdBlue we wszystkich pojazdach od samochodów osobowych poprzez ciężarówki, ciągniki, kombajny, harvestery, koparki, ładowarki itp. maszyny. Za pomocą odpowiednich (w zależności od typu pojazdu) interfejsów diagnostycznych jesteśmy w stanie zdiagnozować i usunąć usterkę w pojazdach bądź maszynach wszystkich wiodących producentów.
W sytuacji gdy naprawa okaże się zbyt droga oferujemy wyłączenie systemu, po którym problem już nigdy nie powróci.
Na wykonaną usługę dajemy 24 miesiące gwarancji oraz fakturę vat.

USŁUGA DOSTĘPNA DLA WSZELKIEGO TYPU POJAZDÓW Z SILNIKIEM DIESLA WYPOSAŻONYM W SCR