EKO TUNING

Przyrost mocy i momentu obrotowego obniżenie spalania poprawa elastyczności

Eko tuning co to takiego?

Chip tuning jak zapewne większość wie to zwiększenie mocy silnika samochodu. Daje radość z jazdy i podnosi Twoje bezpieczeństwo na drodze. Pozwoli Ci odkryć Twoje auto na nowo – szybsze, bezpieczniejsze, palące mniej paliwa. Chip tuning polega na wykorzystaniu rezerw, jakie zostawił producent. Takie rezerwy są największe w autach z turbosprężarką bądź kompresorem. Czym więc jest EKO TUNING? Otóż różni się on od klasycznego chiptuningu sposobem wystrojenia mapy. Mamy do czynienia z przyrostem mocy i momentu (co prawda nie aż tak dużym jak przy klasycznym Stage1) z ukierunkowaniem na jak najlepsze wykorzystanie dawek paliwa w celu redukcji spalania bo przecież nikt z nas nie lubi często jeździć na stację paliw.

eco tuning - redukcja kosztów
eco tuning ekologiczny

Zalety Eko tuningu

Wśród oczywistych zalet wykonania eko tuningu jest przede wszystkim redukcja spalania. W zależnosci od mocy, pojemności oraz typu pojazdu możemy zyskać od 1 do 3 litrów oszczędności. Poza tym zauważymy znaczną poprawę elastyki silnika, rozszerzenie zakresu momentu obrotowego oraz mocy.

Jak to robimy?

Pierwszym etapem jest diagnoza stanu technicznego poprzez ocenę parametrów pracy danego silnika. Następnie odczyt zawartości ECU w celu edycji wsadu tzw. mapy. Dzięki zaawansowanym programatorom jesteśmy w stanie zrobić to w ponad 80% pojzadów po złączu OBD. Pozostałe 20 po złączu sterownika BENCH lub w trybie BDM. Następnie edytujemy odczytaną zawartość w celu dokonania zmian dawek wtrysku/powietrza/ciśnień na szynie CR itp. Po poprawnej edycji i korekcie sum kontrolnych przystępujemy do zapisania pamięci w sterowniku. Następnie ponowna diagnoza w oparciu o odczyt parametrów i wskazania czujników oraz test obciążeniowy.

interfejs flex podłączony w trybie bench

USŁUGA DOSTĘPNA DLA WSZELKIEGO TYPU POJAZDÓW I MASZYN ZE SZCZEGÓLNYM ZALECENIEM DLA JEŻDŻĄCYCH W TRASIE BĄDŹ PRACUJĄCYCH Z JEDNOSTAJNĄ PRĘDKOŚCIĄ OBROTOWĄ